آقای آبگرمکن آقای آبگرمکن .

آقای آبگرمکن

راهنمای نصب آبگرمکن ایستاده

باید ها و نباید های طریقه نصب آبگرمکن​

از آنجا که آبگرمکن یکی از ضروری‌ترین وسایل خانه هست، نصب و نگهداری آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است. اما سوال اینجاست، آیا بدون استفاده از نصاب و تعمیرکار می‌توان نصب آبگرمکن ایستاده را انجام داد؟ از کجا باید شروع کنیم؟ البته بهتر است بدانید نصب آبگرمکن مانند باقی وسایل برقی و گازی، نیاز به رعایت نکات بسیار مهم و دانش تخصصی دارد که رعایت‌کردن آنها به ایمنی و سلامت دستگاه کمک می‌کند.

آبگرمکن از آن دسته وسایلی است که هر خللی در عملکرد آن ایجاد شود، باعث ناراحتی و آزردگی اعضاء خانواده می‌شود.

اما اگر با تعمیرات و نصب آبگرمکن گازی ایستاده آشنایی دارید با خواندن این مقاله با جزئیات و نکات نصب آبگرمکن ایستاده آشنا خواهید شد، پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نکاتی که قبل از نصب آبگرمکن ایستاده باید بدانید​

۱- در اولین مرحله نصب آبگرمکن برقی ایستاده ، محل ساختمان و تاسیسات آن را آماده کنید. منظور از تاسیسات ساختمان، آماده‌سازی لوله‌های آب گرم و سرد و وجود انشعاب لوله‌های گاز در محل نصب است.

۲- به جایگاه دودکش یا وجود فضایی مناسب برای آن، که در نزدیکی آبگرمکن باشد توجه کنید.

۳- دقت کنید در نزدیکی محل نصب آبگرمکن ایستاده فضایی مناسب برای تهویه هوا وجود داشته باشد تا مشکلی برای افراد به وجود نیاید.

۴- آبگرمکن باید بین ۱۲۰ الی ۱۴۰ سانتی‌متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. این فاصله از وسایل گازی یا نفتی دیگر باید حداقل ۴۰ سانتی‌متر باشد. همچنین دستگاه باید از هر طرف ۱ متر و از دیوار و کابینت مجاور ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

۵- از نصب آبگرمکن ایستاده بر کفپوش‌هایی که قابل اشتعال هستند خودداری کنید. آبگرمکن باید در مکانی قرار بگیرد که در صورت نشتی، آسیبی به دیوار‌ها یا کف طبقه پایینی نزند.

۶- معمولا نصب را در مکان‌هایی که نزدیک کف‌شور است انجام می‌دهند تا شست‌وشو و تخلیه منبع آن بهتر انجام شود. بدین منظور باید خروجی شیر اطمینان را تا نزدیک کف‌شور ببرید.

۷- جهت صرفه‌جویی توصیه می‌شود طول لوله‌های آب گرم را کاهش داده و به حداقل برسانید و لوله‌های آب گرم و سرد را عایق‌کاری کنید.

۸- از دودکش مناسب برای نصب آبگرمکن ایستاده گازی استفاده کنید. هرگز از دودکش مشترک استفاده نکنید و از به کار بردن لوله‌های خرطومی و شیلنگ‌های فشار ضعیف برای اتصال خودداری کنید.

۹- از نصب آبگرمکن ایستاده در مکان‌هایی بسته، بدون اکسیژن و دارای بخار خودداری کنید، مکان‌هایی مانند: حمام، رختکن، زیرزمین و…

۱۰- بعد از انجام مراحل نصب طبق دفترچه دستگاه، حتما دقت کنید اگر بوی گاز استشمام شد، هرگز وسایل برقی را روشن نکنید. فقط پنجره را باز کرده تا بوی گاز خارج شود.

۱۱- اگر به مدتی طولانی قصد استفاده از آبگرمکن را ندارید، شیر ورودی گاز را ببندید.

کلام آخر​

در این مطلب به نکاتی درباره نصب آبگرمکن ایستاده پرداختیم. نصب آبگرمکن نیاز به استفاده از افراد با تجربه و متخصص دارد و رعایت آنها به انجام بهتر این امر کمک می‌کند. هزینه نصب آبگرمکن ایستاده با توجه به عوامل مختلفی مانند قطعات تعویضی یا سختی کارمتغیر است. 

 


برچسب: نصب آبگرمکن گازی ایستاده، نصب آبگرمکن برقی ایستاده، قیمت نصب آبگرمکن ایستاده، طریقه نصب آبگرمکن ایستاده، هزینه نصب آبگرمکن ایستاده،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۳۸ توسط:ایمان اقدسی موضوع: نظرات (0)